Porady

Wskazówki - jak osiągnąć większą motywację do działania

 1/5  Nichtstun lernen

1/5: Naucz się leniuchować

Być stale w gotowości, przez całą dobę – to dzisiaj dla wielu ludzi codzienność. Jednak żeby być zmotywowanym, musisz od czasu do czasu naładować też swoje akumulatory. Dlatego pozwól sobie czasem na przerwę, by zrelaksować się i głęboko pooddychać. Pomóc mogą Ci już krótkie chwile odpoczynku. Wyłącz myślenie, spoglądając przez okno, przejdź się wolnym krokiem po ulicy i częściej wyłączaj telefon komórkowy.
Czy czujesz już ten niezwykły spokój?
 1/5  Nichtstun lernen

2/5: Wyjdź na łono natury

Oddziaływanie przyrody na psychikę ma wiele pozytywnych skutków – potwierdziły to jednoznacznie badania naukowe. Dzięki nim wiadomo, że regularna aktywność na świeżym powietrzu może wspomagać zarówno kreatywność, jak i wewnętrzną równowagę. Ponadto przebywanie na słońcu stymuluje wytwarzanie witaminy D przez organizm. To efektywna pomoc, by zostawić za sobą zmęczenie i brak energii, i z nową motywacją przejść przez dzień.
Jednak aby doszło do wystarczającej produkcji witaminy D w skórze, konieczne jest dostateczne jej nasłonecznienie.
 1/5  Nichtstun lernen

3/5: Dbaj o przyjaźnie

Sympatia i szacunek odgrywają istotną rolę dla funkcjonowania neurologicznego systemu motywacyjnego. Kiedy brakuje nam uznania społecznego, spada też nasz barometr motywacyjny. Dlatego tak ważne jest pielęgnowanie prawdziwych przyjaźni i otaczanie się ludźmi, których kochamy i którzy są nam przychylni.
 1/5  Nichtstun lernen

4/5: Szukaj sensu

Rozpocznij poszukiwania, zastanów się: czy zadania, jakim się oddajesz każdego dnia, mają dla Ciebie sens? Czy też chodzi o rutynową pracę, która od dawna nie przynosi Ci zadowolenia? Wymaga to pewnej dozy szczerości i odwagi, ponieważ może okazać się, że konieczne są zmiany, aby znów nadać sens swojemu życiu, a przez to ożywić motywację do działania. Czasami wystarczy już samo zastanowienie się nad sensem tych rutynowych prac – czy nie służą na przykład ćwiczeniu cierpliwości lub wzmocnieniu poczucia własnej wartości.
 1/5  Nichtstun lernen

5/5: Poczuj radość z osiągniętego sukcesu

Prezentacja przeprowadzona, pranie zrobione, lodówka zapełniona – Twój dzień powszedni jest wypełniony mniejszymi i większymi zadaniami. Ale czy w ogóle zauważasz, jak wykonujesz zadanie za zadaniem i jak sobie z nimi radzisz? Częściej poklepuj się sam po ramieniu i uświadamiaj sobie własne osiągnięcia. Początkowo to pewnie trochę dziwne, ale naprawdę odnosi skutek w motywowaniu.
 
 
 

Aktualna reklama TV

Zobacz film >
suplement Diety

Vigantoletten Max

vigantolettenmax.pl