Wiecej energii na co dzień

Wskazówki w przypadku osłabienia

 1/5  Nichtstun lernen

1/4: Zrównoważone odżywianie

Jak zwykle brakuje Ci czasu na porządne śniadanie, zamiast tego wrzucasz w siebie w biegu fast food lub inne „śmieciowe” jedzenie. Uważaj! Twój organizm do uzyskania energii, sił witalnych i lepszej kondycji fizycznej potrzebuje witamin i soli mineralnych. Dlatego zwracaj uwagę na zrównoważone odżywianie z dużą ilością owoców i warzyw.
Rada: rozpocznij dzień od płatków owsianych z jogurtem i świeżymi owocami, a do pracy zabierz jako przekąskę warzywa. Pamiętaj, że ważne jest także wystarczające dostarczanie płynów: 1,5-2 litry dziennie.
 1/5  Nichtstun lernen

2/4 Dostateczna ilość snu

Stres i pośpiech to dla wielu ludzi codzienność – a to może nieźle podkopywać Twoje siły. W efekcie czujesz zmęczenie i znużenie. Dla ciała i psychiki tym ważniejsza jest co najmniej kilkugodzinna przerwa, czyli dostateczna ilość snu. Optymalny czas snu zapewniający wypoczynek i sprawność fizyczną wynosi przeciętnie 7,3 godziny każdej nocy. Jednak każdy człowiek jest inny. Poobserwuj siebie i ustal swój idealny czas snu. Powinien on wynosić od 6 do 8 godzin.
 1/5  Nichtstun lernen

3/4: Ruch na świeżym powietrzu

Czujesz, że Twoje nogi są jak z ołowiu, naprawdę nie masz na nic ochoty i nawet pójście do sklepu jest dla Ciebie dużym wysiłkiem? To znak, że musisz przejść do działania! Nie jest łatwo przełamać się i zmusić samego siebie do aktywności. Mimo to podejmij ten wysiłek i jak najczęściej zażywaj ruchu na świeżym powietrzu. Idealne są systematycznie uprawiane sporty wytrzymałościowe, takie jak chód czy jogging. Ich pozytywny wpływ na samopoczucie i energię został wielokrotnie potwierdzony.
 1/5  Nichtstun lernen

4/4: Zadania, które zachwycają

Prawda jest taka: to, co robimy z pasją i miłością, przychodzi nam łatwo i nie odbiera energii. Warto więc zacząć od poszukania tego, co nadaje Twojemu życiu sens: co naprawdę sprawia Ci przyjemność? Jakie masz cele w życiu? I – jak to wygląda w rzeczywistości? Zabierz się do pracy i sporządź listę swoich konkretnych życzeń, pomysłów i realnych celów. Zastanów się, czy jest coś, co możesz zmienić, aby znowu iść przez życie z nieco większą łatwością. Bo choć zmiana wymaga wysiłku, niesie ze sobą niepewność i lęk, to w ostatecznym rachunku opłaci się Tobie i Twojemu zdrowiu.
 
 
 

porady-ktore-pomoga-w-motywacji

PORADY

Jak osiągnąć większą motywację do działania

Przeczytaj, jakie sposoby mogą Ci pomóc w osiągnięciu większej motywacji.

Więcej >

Aktualna reklama TV

Zobacz film >
suplement Diety

Vigantoletten Max

vigantolettenmax.pl