Porady

Wskazówki w przypadku osteoporozy

Kobieta trenując zapobiega osteoporozie

1/5: Trening fizyczny

Systematyczna aktywność fizyczna jest jednym z podstawowych filarów w programie leczenia osteoporozy, ponieważ ruch ma pozytywny wpływ na gęstość kości, siłę mięśni i koordynację. Można je poprawić, wykonując odpowiednie ćwiczenia. Ze względu na podwyższone ryzyko złamań na skutek upadków ma to dla pacjentów z osteoporozą szczególne znaczenie. Skonsultuj się ze swoim lekarzem, by porozmawiać na temat ruchu aktywności fizycznej w przypadku osteoporozy.
Kobieta z mlekiem, źródłem wapnia i witaminy D co wspiera terapię przy osteoporozie

2/5: Wapń i witamina D

Odpowiednie stężenie wapnia i witaminy D odgrywa ważną rolę u osób z osteoporozą. Wapń zapewnia twardość kości, natomiast witamina D przyczynia się do zapewnienia odpowiedniego stężenia wapnia w organizmie.
Zalecaną dawkę dzienną 1000 mg wapnia można z łatwością dostarczyć z pożywieniem – produkty o dużej zawartości wapnia występują często w naszym jadłospisie. Aby pokryć dzienne zapotrzebowanie, wystarczy już np. ¼ litra mleka i 2 plasterki żółtego sera. Suplementacja jest więc konieczna jedynie w odosobnionych przypadkach, należy jednak przy tym wziąć pod uwagę niebezpieczeństwo przedawkowania.
VIGANTOLETTEN® 1000 j.m. do wspomagającego leczenia osteoporozy

3/5: VIGANTOLETTEN® 1000 j.m. do wspomagającego leczenia osteoporozy

We wspomagającym leczeniu osteoporozy zaleca się stosowanie VIGANTOLETTEN® 1000 j.m. witaminy D3 (cholekalcyferol). Zalecana dawka to dwie tabletki na dobę.
Dobrze wiedzieć: Zgodnie z aktualnymi wytycznymi witamina D jest stałą częścią składową terapii podstawowej w osteoporozie.
W swojej aptece otrzymasz bez recepty VIGANTOLETTEN® 1000 j.m. i 500 j.m

Papierosy to zgodnie z poradami na temat osteoporozy złodzieje kości

4/5: Niszczyciele kości

U palaczy tytoniu ryzyko zachorowania na osteoporozę jest większe. Nikotyna jako „niszczyciel kości” ma rzeczywiście negatywny wpływ na gęstość kości – dlatego też pacjenci z osteoporozą powinni jak najszybciej zrezygnować z palenia. Innymi „niszczycielami” kości, których należy unikać, są m.in. alkohol, kofeina i nadmiar fosforanów (np. w wędlinach, coli, napojach bezalkoholowych).
Dobór leków przy osteoporozie

5/5: Dobór leków

Niektóre leki wykazują niekorzystne działanie na stan kości. Zaliczają się do nich np. antydepresanty, kortyzon czy leki przeciwpadaczkowe. Jeśli zatem systematycznie przyjmujesz jakiś lek, musisz razem ze swoim lekarzem przyjrzeć się, jakie jest jego działanie i skład. Bardzo ważne: nigdy nie powinno się bez konsultacji z lekarzem odstawiać zaordynowanych leków.
 
 
 
Vigantoletten 1000 j.m Witamina D

VIGANTOLETTEN® 1000 j.m.

nr 1 * wśród preparatów z witaminą D

* IMS, sprzedaż wolumenowa 01-12.2016

Więcej

Lekarz udzielający porad na temat osteoporozy

Witamina D

Witamina D w leczeniu osteoporozy

Witamina D odgrywa ważną rolę w leczeniu osteoporozy.

Więcej >

Aktualna reklama TV

Zobacz film >
suplement Diety

Vigantoletten Max

vigantolettenmax.pl