Porady

Wskazówki nt. zaopatrzenia w witaminę D

 1/5  Nichtstun lernen

1/5: Opalaj się

Witamina D jest szczególną witaminą – ponieważ może być wytwarzana w skórze. Warunkiem jest jednak odpowiednie promieniowanie słoneczne. Przy słonecznej pogodzie oznacza to – wyjdź na łono natury! Jednak żeby rzeczywiście pobudzić wytwarzanie witaminy D przez organizm pod wpływem promieni słonecznych, musi być odpowiednia pora roku, dnia i czas przebywania na słońcu. Ideałem jest 30-minutowa codzienna ekspozycja twarzy i ramion na światło słoneczne w godzinach 11.00-16.00. Dobrze wiedzieć, że skądinąd słuszne i niezbędne reguły dotyczące umiarkowanego korzystania ze słońca (kremy do opalania, niewychodzenie w południe na pełne słońce, tekstylia chroniące skórę) redukują wytwarzanie witaminy D w skórze. Nie należy zatem zdawać się wyłącznie na słońce jako na źródło zaopatrzenia organizmu w witaminę D.
 1/5  Nichtstun lernen

2/5: Produkty spożywcze zawierające witaminę D

Sposób odżywiania nie jest szczególnie pomocny, jeśli chodzi o zaopatrzenie w witaminę D. Aby tą drogą dostarczyć organizmowi zalecaną przez międzynarodowych ekspertów dzienną dawkę 1000 j.m. witaminy D, trzeba by w ciągu dnia spożyć 27 litrów mleka lub 15 jajek. Włączając dwa razy w tygodniu do swojego jadłospisu tłuste ryby morskie możesz pomóc organizmowi w dostarczaniu witaminy D.
 1/5  Nichtstun lernen

3/5: VIGANTOLETTEN® 1000 j.m.

Zaufaj numerowi 11 wśród preparatów witaminy D: VIGANTOLETTEN® 1000 j.m. pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie na witaminę D. Więcej
 1/5  Nichtstun lernen

4/5: Witamina D dla niemowląt i małych dzieci

Synteza skórna witaminy D jest u niemowląt niewystarczająca – witamina D odgrywa jednak ważną rolę w zapobieganiu krzywicy (tzw. rozmiękaniu kości). Stosowanie leku z witaminą D u dzieci koniecznie skonsultuj ze swoim pediatrą.
 1/5  Nichtstun lernen

5/5: W razie wątpliwości: poproś o zbadanie poziomu witaminy D

W określonych przypadkach uzasadnione jest zmierzenie poziomu witaminy D w organizmie, co pozwoli na wczesne rozpoznanie ewentualnego deficytu witaminy D. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci i młodzieży (okres wzrostu) czy w przypadku takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba Crohna i osteoporoza, oraz podczas systematycznie przyjmowanych niektórych leków (np. przeciwpadaczkowych, obniżających ciśnienie krwi, przeciwnowotworowych). Pomiar odbywa się za pomocą badania krwi: tak zwany poziom 25 (OH) D wynoszący poniżej 30 ng/ml świadczy o niedoborze witaminy D.
 
 
 

VIGANTOLETTEN® 1000 j.m.

nr 1 * wśród preparatów z witaminą D

* IMS, sprzedaż wolumenowa 01-12.2016

Więcej

Risiko-Test Vitamin-D-Mangel

Witamina D

Czym jest witamina D?

Dowiedz się wszystkiego o tej niezwykłej witaminie.

Więcej >

Aktualna reklama TV

Zobacz film >
suplement Diety

Vigantoletten Max

vigantolettenmax.pl