VIGANTOLETTEN 1000 J.M.

VIGANTOLETTEN® 1000 j.m.

W większości przypadków już pół małej tabletki VIGANTOLETTEN® 1000 j.m. (co odpowiada 0,0125 mg lub 500 j.m. witaminy D) przyjmowanej codziennie wystarczy, aby zapobiec niedoborom witaminy D.

Dowiedz się więcej
VIGANTOLETTEN 500 J.M.

VIGANTOLETTEN® 500 j.m.

1 tabletka zawiera 500 j.m. witaminy D3. Odpowiada to dokładnie dawce, która jest zalecana dla niemowląt i małych dzieci w profilaktyce krzywicy3.

Dowiedz się więcej
Ręka z witaminą D3 wskazująca jej rolę dla organizmu i zakres zastosowania

Czym jest witamina D?

Dowiedz się wszystkiego o tej niezwykłej witaminie.

Więcej
Kobieta z niedoborem witaminy D

Czym jest witamina D?

Zmęczenie i brak energii mogą być objawami niedoboru witaminy D

Więcej

Witamina D

Odpowiedni poziom witaminy D3 (cholekalcyferolu) ma istotne znaczenie dla Twojego zdrowia i sprawności. Witamina D ma wiele różnych funkcji w organizmie, np. stymuluje wydzielanie insuliny, wpływa na funkcjonowanie mięśnia sercowego, zapobiega stanom zapalnym, reguluje ciśnienie krwi, a także reguluje wzrost komórek1. Udowodniono, że niedobór witaminy D może być przyczyną wielu schorzeń1. Problem tkwi w tym, że prawie 80% ludzi ma jej zdecydowanie za mało2. Sprawdź, czy należysz do tej grupy i dowiedz się, dlaczego witamina D jest dla Twojej kondycji tak ważna. Jaką rolę ma do spełnienia? I dlaczego tak trudno dostarczyć organizmowi wystarczającą jej ilość?

 • Czym jest witamina D

  Czym jest witamina D

  Witamina D spełnia wyjątkową rolę wśród witamin. Ściśle biorąc, pod wieloma względami bardziej przypomina hormon niż witaminę. Organizm może ją produkować samodzielnie – warunkiem jest jednak wystarczająca ekspozycja ciała na promienie słoneczne2.

 • Witamina D: zadania

  Witamina D: zadania

  Odpowiednie stężenie witamin D jest ważne dla osób ze wszystkich grup wiekowych, ponieważ „hormon” ten bierze udział w wielu procesach przemiany materii i ma centralne znaczenie m.in. dla stanu kości i szeregu procesów fizjologicznych.

 • Witamina D – niedobór: przyczyny

  Witamina D – niedobór: przyczyny

  Przyczyną obniżonej produkcji endogennej witaminy D jest przede wszystkim zbyt krótkie przebywanie na słońcu (np. w przypadku osób, które cały dzień spędzają w biurze). Nie jest to jednak jedyny powód niedoboru tej witaminy2. Innymi przyczynami powszechnego niedoboru witaminy D są: ograniczone spożycie z pokarmem, zanieczyszczenie powietrza, niedostateczna ilość UVB od października do kwietnia w naszej szerokości geograficznej2 oraz otyłość, która przyczynia się do zaburzenia metabolizmu witaminy D1.

 • Witamina D – niedobór: profilaktyka

  Witamina D – niedobór: profilaktyka

  Dzięki właściwej profilaktyce skutki niedoboru witaminy D, takie jak krzywica, osteomalacja (rozmiękanie kości) czy osteoporoza, występują rzadziej.

 • Witamina D – niedobór: grupy ryzyka

  Witamina D – niedobór: grupy ryzyka

  Niedobór witaminy D szczególnie często dotyka pracowników biur, ponieważ – jak wiadomo – codzienna dawka promieni słonecznych jest głównym warunkiem syntezy endogennej witaminy D2.