Kobieta-z-odpowiednim-stezeniem-witaminy-D

Znaczenie

Witamina D: zadania

Odpowiedni poziom witaminy D w organizmie jest bardzo istotny w każdej grupie wiekowej, ponieważ bierze ona udział w wielu procesach przemiany materii w organizmie, a jej niedobór powoduje negatywne skutki m.in. w utrzymaniu mobilności i sprawności fizycznej.

Witamina D jest bardzo wszechstronna – ważna zarówno jeśli chodzi o zdrowie naszych kości, jak i układu mięśniowego. Tutaj dowiesz się o najważniejszych zadaniach witaminy D.

Witamina D a zdrowie kości

Bez dostatecznego poziomu witaminy D nie może być mowy o mocnych kościach. Dlatego jest ona tradycyjnie stosowana jako „witamina kostna“ m.in. w zapobieganiu krzywicy u niemowląt i w leczeniu osteoporozy u dorosłych.

Witamina D wpływa na kondycję kości na wiele sposobów.

Witamina D:

  • odpowiada za utrzymanie właściwego stężenia wapnia w organizmie
  • bierze udział w procesach wzrostu i mineralizacji kości
  • hamuje wydzielanie parathormonu, który prowadzi do demineralizacji kości (odwapnienia)

 

Witamina D a układ mięśniowy

Witamina D może wpłynąć na zwiększenie sił organizmu i poprawić równowagę, ponieważ bez niej organizm ma upośledzone możliwości zwiększenia masy mięśniowej, co zwiększa ryzyko upadku. W badaniach stwierdzono, że uzupełnienie niedoboru witaminy D u chorych na osteoporozę prowadzi do zmniejszenia wskaźnika upadków i do obniżenia częstotliwości złamań kości udowej1.

Dobrze wiedzieć: Najczęściej to właśnie starsi ludzie zbyt krótko przebywają na słońcu, dlatego wytwarzanie witaminy D w skórze jest u nich znacznie ograniczone. Dla osób powyżej 65. roku życia rekomendowana jest całoroczna suplementacja witaminą D2.

 

Witamina D – jakie zalety ma suplementacja?

Do głównych zadań witaminy D w organizmie należy regulacja przyswajania wapnia i fosforu, a co za tym idzie – aktywny udział w utrzymaniu zdrowych kości. Uniknięcie niedoborów w szerokości geograficznej, w której leży Polska, jest bardzo trudne, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Czynniki społeczno-kulturowe, takie jak zmieniający się tryb życia, również mogą utrudniać osiągnięcie odpowiedniego poziomu witaminy D. Efektywne wsparcie uzyskuje się dzięki uzupełnianiu poziomu witaminy D. Kupno preparatu VIGANTOLETTEN® 500 lub VIGANTOLETTEN® 1000, które są jedynymi preparatami witaminy D w tabletkach, będącymi lekami dostępnymi bez recepty, to najlepsza inwestycja w zdrowe kości i mięśnie.

 

Witamina D dla zdrowia każdego

Funkcja witaminy D w organizmie jest nieoceniona, dlatego codzienna suplementacja połączona z regularnym przebywaniem na słońcu o odpowiedniej porze w okresie wiosenno-letnim i dieta wzbogacona o produkty o wysokiej zawartości witaminy D powinna stanowić podstawę zdrowego stylu życia każdego z nas.

 

VIGANTOLETTEN® 1000 j.m.

nr 1 * wśród preparatów z witaminą D

* IMS, sprzedaż wolumenowa 01-12.2016

Więcej

porady-ktore-pomoga-w-motywacji

TEST

Niedobór witaminy D3: autotest

80 % Polaków ma niedobór witaminy D33. Sprawdź, czy możesz należeć do grupy zwiększonego ryzyka niedoboru witaminy D.

Zrób test >

porady-ktore-pomoga-w-motywacji

PORADY

Jak osiągnąć większą motywację do działania

Przeczytaj, jakie sposoby mogą Ci pomóc w osiągnięciu większej motywacji do działania.

Więcej >

Aktualna reklama TV

Zobacz film >
suplement Diety

Vigantoletten Max

vigantolettenmax.pl